Prečo video

Konkurencia je tvrdá - YouTube sa každou minútou rozrastie o 300 hodín nových videí. Marketéri zaraďujú video medzi TOP 3 najúčinnejšie formy komunikácie so zákazníkmi, pričom na sociálnych sieťach je video kráľom. Ak potrebujete osloviť rýchlo, video je dobrá voľba.

Najmä ak sú vaše cieľové skupiny mladšie, skôr na ne zaberie zábavný, zároveň však inšpiratívny a informatívny obsah. Príbehy majú svoje miesto aj tu. Majte na pamäti niekoľko pravidiel:

  • Dobrý príbeh má silu, ale musí byť aj technicky zvládnutý. Nemusí ho sprevádzať výpravná scéna a drahé efekty, slušné video sa dá nakrútiť aj s minimálnym rozpočtom.
  • Ustrážte si kvalitu zvuku! Zdá sa, že je to maličkosť, ale technicky zvládnutý zvuk výrazne umocňuje celkový dojem.
  • Neinformujte, ukazujte. Ľudia si kupujú tovary a služby, aby vyriešili svoje problémy. Ukážte, ako im ich pomôžete vyriešiť.
  • Krátko a k veci. Máte iba niekoľko sekúnd, aby ste diváka udržali pri svojom videu. Skúste sa vtesnať do 2-3 minút. Päť minút je na internete celá večnosť...
  • Dnes na zhotovenie videa nepotrebujete drahú techniku. Vo väčšine prípadov postačí bežná HD / full HD kamera, alebo smartfón. Pozrite si video, ktoré sme zaznamenali obyčajnou full HD kamerou. Zapnite si zvuk :) Spoločnosť publikovala video na sociálnej sieti.

Ako si pripraviť scenár a dopracovať sa k použiteľnému videu, vás môžeme naučiť na workshope.